הסיפור של פאנדנגו

הסיפור של פאנדנגו

ההתחלה של הסיפור 

פאנדנגו התחילה את הפעילות שלה ב 1993 כשאספו את השמן מהסניף הראשון של מקדונלדס בקניון איילון. כאשר מקדונלדס הגיעו לארץ, הם ניסו לעבוד כמו באמריקה, פתחו את ספר הנהלים של הרשת והיו צריכים לשפוך את השמן לחבית. אבל לא הייתה חבית בכלל ולא היה מי שיאסוף את השמן מהחבית. דני מדיוני, אחד ממקימי פאנדנגו עבד בעברו עם טכנולוג המזון של עומרי פדן, מי שהביא את מקדונלדס לישראל. אותו טכנולוג אמר לעומרי שהוא מכיר מישהו שיוכל לאסוף את השמן.

דני היה הפתרון, והוא ביחד עם יעקב גמליאל השותף השני, התחילו לאסוף שמן מהסניף.

יעקב ודני אספו את השמן עד 1997 לבדם. בספטמבר 1997 הצטרפו אליהם דורון ושי.  שי בדיוק חזר מאמריקה ודורון סיים את התואר. שני החברים מהצבא חשבו מה יוכלו לעשות ביחד, דני ויעקב הסכימו לצרף אותם לפעילות. ומאז הם אוספים שמן.

מקור השם ״פאנדנגו״

אחת ההתלבטויות הייתה על השם. אחד החבר׳ה של דורון ושי, חבר מארה"ב, הציע לקרוא לחברה פאנדנגו. מאז ששי ודורון ראו את הסרט פאנדנגו בזמן שירותם הצבאי, הם השתמשו בהטיית המילה פאנדנגו לתיאור של מצב הרוח שלהם. ״מה שלומך? פאנדנגו!״ ״איך הולך? פאנדינגי״ החבר האמריקאי אמר, אתם כל הזמן משתמשים בדבר הזה, תקראו לחברה פאנדנגו.

הסרט ״פאנדנגו״, הוא סרט מסע על חבורה של בוגרי קולג׳ אמריקאים, בזמן מלחמת ויאטנם, שנוסעים לשחרר את דום (ספוילר אלרט!!) לשמחתם ומזלם של שי ודורון, יעקב ודני, שהיו (ונשארו) שותפים יוצאים מן הכלל, הם הסכימו להתפרע עם השטות הזו של שם לא ברור אבל אישרו, "יאללה, נקרא לחברה פאנדנגו". (קישור לויקיפדיה על הסרט)

הסלוגן הראשון שליווה את פאנדנגו בעשור הראשון לפעילותה היה - פאנדנגו - למען איכות הסביבה.

״הדגל הסביבתי היה דגל מאד גדול שהיינו גאים בו. הרגשנו שאנחנו ממש עושים שינוי בעולם המסעדנות בארץ. גם היום אין כמעט מטבח מטגן בארץ (איתנו ולא איתנו), שלא אוסף שמן״ מספר שי מדיוני מנכ״ל החברה. ״לאורך השנים ובמהלך התפתחותה של החברה, התחלנו למכור מוצרים מתכלים, חומרי ניקוי אקולוגים, מוצרי נייר ועוד. ואז שינינו את הסלוגן שלנו ל:פאנדנגו - מועדון לקוחות״.

״לאחר מכן המשכנו את תהליכי החשיבה וההתפתחות של החברה, והבנו שמה שאנחנו רוצים זה לתת ללקוח ערך מוסף, לראות איך אפשר לעזור לו להפיק יותר, ולכן שינינו את הסלוגן ל:״פאנדנגו שיפור מתמיד״. היום אנחנו מאד שמחים במקום שלנו בעולם המסעדנות, אנחנו מרגישים שעזרנו להכניס ולהטמיע שמן טיגון מתקדם, תהליכי עבודה נכונים, כלי בקרה, ותהליכים שמונעים את זיהום הסביבה.״

הבלוג הראשון זו הזדמנות עבור פאנדנגו לומר המון תודה לעומרי פדן שהביא לארץ את מקדונלדס ואת שיטות העבודה המסודרות שלה. תחילת הפעילות של החברה הייתה מבוססת על מקדונלדס, מאוד מהר גם לקוחות ישראלים הבינו את החשיבות הן מהמובן הסביבתי והן מהמובן האיכותי.

מוצרי טיפול שמנים כולל 

היום פאנדנגו ועולם המסעדנות, נמצאים בתהליך הטמעה של ביונד אויל, שמשנה את איכות המזון המטוגן ואת סביבת העבודה במטבח. פאנדנגו משווקת את שמן הטיגון המתקדם שלהם, שמאפשר למטבחים להוציא את המוצרים המטוגנים הטובים בעולם. הפילטרים למנדף מבית פאנדנגו מאפשרים צמצום דרמטי של סכנת שריפה במטבח, אוויר נשימה נקי יותר, ושמירה על ניקיון המנדף. שמן הטיגון, הפילטר למנדף ואבקת ביונד אויל הם חלק ממוצרי טיפול שמנים כולל (tot). (קישור למוצרי tot).

״מהרגע ששמנו לעצמנו את הסלוגן שיפור מתמיד, הוא מסמן לנו את הרצון לעזור ללקוחות שלנו, להיות במקום יותר טוב, ולראות כיצד אנחנו יכולים לעזור להם שם.״

פורסם בתאריך
22.4.24